„Вистинската жена има облини и несовршености“ - кога таа влегува во просторија, и слабите паѓаат во втор план

Кендис Хафин успеала да го исполни својот најголем сон, а тоа е да стане модел. Таа на 36. години јаде што сака, а нејзиното лице ги краси насловните страници на сите магазини.

„Откако знам за себе, сакав да станам модел. Моето тело можеби не е совршено, но јас секогаш сум ги сакала моите облини. На овој начин си потврдив себеси дека и другите го сакаат. Многумина ме убедуваа дека никогаш нема да станам модел, но јас не ги слушав“, рекла таа.

 
 
 
View this post on Instagram

EYE really can’t wait to see you for Happy Hour later! Tune into @express LIVE at 6pm and just maybe I’ll have more fire dad jokes! 

A post shared by Candice Huffine (@candicehuffine) on May 7, 2020 at 10:54am PDT

„Упорно и тврдоглаво одев кон својата цел и погледнете каде сум денес! Јас сум успешна, славна и позната, а најважно е дека сум среќна. Сакајте се себеси и верувајте дека можете да ги исполните своите соништа“, тврди Кендис.

Оваа девојка е висока 180 сантиметри и има 92 килограми. Таа истакнува дека се гордее со своите облини и дека ужива во храната и пијалоците и наведува дека најголема желба ѝ е да ги охрабри сите ѓени да веруваат во себе и добро да се чувствуваат во своето тело.

 
 
 
View this post on Instagram

We shot this cover story at the end of last year when I was in beautiful Athens for the first time to speak at a @voguegreece conference about the future of fashion. We talked excitedly about diversity, inclusion and sustainability and sat closely and hugged tightly. We could never have predicted how the world would change soon after, but as it is so perfectly mentioned here, after the storm, the sun will always come and just like that, strong and steady, we will rise too. ⁣ ⁣ Thank you, thank you, thank you @voguegreece for this moment in the sun!⁣ ⁣ And to every wonderful soul that created this! ⁣ Editor in Chief: @thaleiavoguegr⁣ Art Director: @d_andrianopoulos⁣ Fashion Director: @nicholasgeorgiou_⁣ Photographer: @nicobustos⁣ Μake up: @athina_karakitsou ⁣ Hair: @chriscrossedd⁣ Interview: @vlasis_kostouros Photographer’s assistants: Lorenzo Profilio, Federica Falcone, Martha Vosdou⁣ Fashion assistants: Katia Maria Sarantidou, Elizabeth Karatsoki. ⁣ Digital operator: Romain Courtois. ⁣ Eυχαριστούµε για τη φιλοξενία τα Λατοµεία ∆ιονύσου – Dionysso Marble

A post shared by Candice Huffine (@candicehuffine) on May 22, 2020 at 3:39pm PDT

„Жената мора да биде сигурна во себе и да го сака своето тело без оглед колку килограми има. Целулитот и вишокот килограми се сосема во ред. Жената и не треба да изгледа како кукла и без ниедна мана. Несовршеностите се она што не издвојуваат и не прават посебни“, вели таа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2020 - 10:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега