Владата го објави „францускиот предлог“

Владата на СДСМ и ДУИ заедно со коалиционите партнери одржаа состанок откако пристигна „францускиот предлог“ во Скопје.

По средбата се одржа прес-конференција на која зборуваше премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерот Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи, Бујар Османи.

Веднаш потоа беше објавен и предлогот на официјалната страна на Владата, а може да се погледне ТУКА.

01.07.2022 - 14:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега