Владата го усвои планот на МОН за наставата, моделот ќе биде според мислењето на Комисијата

Владата денеска на 80-та седница  ја разгледа и усвои Информација со План за одржување на наставата во училиштата во учебната 2020/2021 година на Министерството за образование и наука и донесе заклучок таа да биде споделена со Комисијата за заразни болести.

-Потоа, врз основа на мислењето на Комисијата ќе биде донесена одлука за моделот за организирање и спроведување на наставниот процес во основните и средните училишта, соопшти владината прес-служба.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.08.2020 - 16:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега