Влегол со пиштол и ограбил спортска обложувалница во Скопје

 

Со закана со пиштол ограбена е спортска обложувалница во Скопје.

-Вчера во 21.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Среќко Пужалка“ едно лице со закана со пиштол од вработените одзело пари и побегнало. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.02.2020 - 15:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега