ВМРО-ДПМНЕ: Филипче профитер,фаворизира енормно скапи респиратори од Бразил

ВМРО-ДПМНЕ објави „факти кои го одбележаа денот“. Според партијата, над 6.000 луѓе престанаа со работа во Битола.

1.Филипче профитер, фаворизира енормно скапи респиратори од Бразил, а отфрла европски со пониска цена.

2.Над 6000 луѓе престанаа со работа во Битола.

3.Филипче се фали се успешност, но бројките го демантираат, црн биланс во борбата против короната.

4.Раст од 31% на заболени од корона за еден ден.

5.ВМРО-ДПМНЕ со кампања купувајте македонски производи за зачувување на работни места.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2020 - 21:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега