ВМРО-ДПМНЕ: На лидерска СДС ќе престане со детските игри, па ќе стане појасно дали Ковачевски е полтрон на ДУИ или не

На лидерската доколку СДС престане со детските игри и воопшто ја има, ќе стане појасно дали Ковачевски е полтрон на ДУИ или не, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ во писмено соопштение.

„Ако СДС мисли дека некој во земјава верува дека Артан и Талат се европјани и за европски вредности, тогаш или го потценуваат народот или толку се корумпирани што не смеат да писнат од ДУИ“, се додава во истото.

 

02.06.2023 - 13:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега