ВМРО-ДПМНЕ: На повидок е образовна катастрофа

ВМРО-ДПМНЕ објави „факти кои го одбележаа денот“. Според партијата, на повидок е образовна катастрофа.

1. Сеуште молк за сомнежот за испумпување на 21 милион евра од универзалниот снабдувач и струмичката фирма.

2. 55.000 граѓани, голем број компании и останати физички лица оштетени од пропаѓањето на Еуростандард банка, црно и се пишува на македонската економија.

3.  Шест месеци неспособната власт не успеа да донесе ниту протоколи и платформа за онлајн работа, на повидок образовна катастрофа.

4.  4. 

Протести на граѓаните за струјата во неколку градови добиваат големи размери, власта сеуште глува за поскапувањата, а бизнисите на Заеви си врват.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2020 - 21:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега