ВМРО-ДПМНЕ: Од штабот на СДСМ се кратат плати и се шиканира бизнисот

ВМРО-ДПМНЕ објави „Факти кои го одбележаа денот“. Според партијата, ветувањата на власта за 500 евра просечна плата, станаа 230 евра.

1. Власта не го прифаќа планот 1 милијарда евра да се искористат за помош на граѓаните и бизнисот, и со квази мерки замачкува очи.

2. Ветувањата на власта за 500 евра просечна плата, станаа 230 евра.

3. Власта од партиски штаб одлучува за парите на граѓаните. Од штабот на СДСМ се кратат плати и се шиканира бизнисот.

4. Власта задоцни со мерките против Корона вирусот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.03.2020 - 20:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега