ВМРО-ДПМНЕ со нови протести денеска во Скопје од 17 часот: „Да не молчиме, оставка на Заев, слобода на народот“

ВМРО-ДПМНЕ денеска од 17 до 18 часот ќе ги блокира улиците пред Владата, МНР и Министерство за правда.

-Го предупредуваме македонскиот народ, граѓаните на Македонија на будно следење на тоа што се спрема, што се подготвува, на тоа што се преговара. Да не молчиме. Бараме оставка на Заев, слобода на народот, велат од партијата.

Од ВМРО-ДПМНЕ ги повикуваат граѓаните да им се приклучат на блокадите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.12.2020 - 09:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега