ВМРО-ДПМНЕ: Власта ја спасува олигархијата и товарот на кризата го фрла на грбот на граѓаните со зголемување на акцизата за горивата

ВМРО-ДПМНЕ објави „факти кои го одбележаа денот“. Според партијата, медицинските лица се оставени да се снаоѓаат сами за превоз за време на полициски час.

1. Власта ја спасува олигархијата и товарот на кризата го фрла на грбот на граѓаните со зголемување на акцизата за горивата.

2. Системот на Спасовски крахира. Медицинските лица оставени да се снаоѓаат сами за превоз за време на полициски час.

3. Неодговорниот пристап на СДСМ не води кон се повеќе заболени на дневно ниво.

4. Нина Ангеловска кажа дека 14.500 денари ветени од Заев како мерка за дел од фирмите се всушност 9.000 денари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.04.2020 - 20:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега