ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја злоупотребува вонредната состојба за да именува судии и носи закони за личен профит

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти кои го одбележаа денот:

  1. Купувајте македонски производи. Спасете работно место.
  2. Власта е неспособна да се справи со пандемијата. Според ООН, Македонија има најслаби мерки против Корона вирусот во регионот.
  3. Власта наместо да се справува со последиците од Корона вирусот прави стикери и сака да ќарува политички поени на општата криза
  4. Зоран Заев ја злоупотребува вонредната состојба за да именува судии по брза постапка и да носи закони за личен профит на неговото семејство.
 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.03.2020 - 20:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега