Внимавајте во Старата чаршија: Грабежи и напади среде бел ден

Скопјанец пријавил дека вчера среде бел ден бил ограбен во Старата скопска чаршија.

Во 17 часот и 10 минути во СВР Скопје се јавил 48-годишниот Р.А. од Скопје кој пријавил дека во Стара чаршија едно лице со закана му одзело пари и накит.

Претходно скопјанец пријави дека бил претепан во Чаршија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2019 - 18:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега