Во Италија 837 нови жртви од коронавирусот

Во изминатите 24 часа починаа 837 лица во Италија од Ковид-19. Вкупно од пандемијата починаа 12 428 лица.

Според најновите податоци, во Италија досега се регистрирани 105 792 лицa заразени со новиот коронавирус.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.03.2020 - 18:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега