Во овие 8 општини ВМРО-ДПМНЕ доби градоначалници во прв круг

Петровец, Виница, Карбинци, Прилеп, Градско, Могила, Сопиште, Јегуновце.

Ова се општините за кои ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека доби градоначалници во првиот круг на локалните избори 2021 година.

 

17.10.2021 - 20:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега