Во прекин сообраќајот на патот Штип - Радовиш поради сообраќајка

 

Mагистралниот пат Штип-Радовиш кај местото викано 20-ти километар е во прекин од 22:50 час поради превртено патничко моторно возило кое го има попречено движењето на возилата, информираат од АМСМ. Се уште нема информации за причините за сообраќајната несреќа ниту пак за евентуално повредени лица.

 

 

 

13.08.2017 - 00:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа