Во Прилеп има 183 лица во самоизолација - четири лица ќе бидат казнети поради непочитување на полицискиот час

Во Прилеп четири лица заработиле кривични пријави поради не почитување на полицискиот час, иако, генерално, прилепчани ја почитуваат оваа мерка, информираа градските власти. Четири кривични пријави беа поднесени и претходната ноќ.

Во изолација се 183 лица и бројката е иста како во текот на вчерашниот ден. Денеска нема евидентирано нарушување на оваа мерка и сите што се во изолација се затекнати во домот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.03.2020 - 11:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега