Во САД заразени се повеќе од 400.000 луѓе

Во САД од коронавирусот заразени се повеќе од 400.000 луѓе, покажуваат последните податоци.

Како што јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на податоци од Универзитетот Џон Хопкинс, заразени се 404.352 луѓе.

Денеска регистрирани се 5543 нови случаи и 934 смртни. Сепак, сѐ во Вајоминг се уште не е регистиран ниту еден случај на смрт од коронавирусот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2020 - 23:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега