Во Србија 345 новозаразени со коронавирусот, починаa 12 лица

Во последните 24 часа во Србија се потврдени 345 нови случаи на коронавирус, а тестирани се 7.032 примероци.

 

Во истиот период починале 12 лица. Процентот на смртност е 2,11 отсто.

На респиратор се 130 пациенти, а вкупниот број на активни случаи изнесува 3.911, објавено е на веб-страницата на српското Министерство за здравство.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2020 - 15:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега