ВО ЖИВО: Прес-конференција за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Проследете го во живо обраќањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва до македонската јавност.

Вечерва во Собранието со 80 гласа „за“ беше изгласана одлуката за пристапување кон измени на Уставот на Република Македонија.

 

 

 

20.10.2018 - 00:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега