Водителот Амиџиќ жестоко: На сите кои навиваат за Хрватска треба да им се одземе пасошот

Познатиот телевизиски водител и пејач,  Огнен Амиџиќ на својот Твитер профил објави контроверзен твит во кој вели дека познатиот профил на социјалните мрежи „Го негуваме српскиот“ има попаметни и реални ставови од 99 отсто од интелектуалците, особено со прашањето во врска со Хрватска.

Овој профил е познат по негативните ставови кон Хрватска и Хрватите, а особено често може да се забележат и брутални коментари на нивна сметка. Твитот на Огњен го привлече вниманието на јавноста.

Имено, некои од пораките за Хрватите што се објавени на „Го негуваме српскиот“ го содржат следното:

Како и хумористичната објава што следувала:

За потсетување, таткото на Огњен Амиџиќ, Зоран, бил новинар и уредник на дописниците на ТВ „Белград“ од Шабац, кој заедно со неговата екипа бил убиен во 1991 година во местото Ново Селиште додека се враќал по објавената репортажа од бојните полиња во Хрватска.

 

 

 

12.07.2018 - 08:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега