Водоснабдувањето во скопска населба со намален притисок

 Поради уличен дефект во Парк шума Гази Баба, водоснабдувањето во населба Железара денеска ќе биде со намален притисок.

Санацијата на дефектот ќе започне во 09:00 часот и ќе трае до неговото отстранување, информираат од ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Граѓаните ќе добијат нормално водоснабдување по надминување на дефектот.

16.08.2022 - 09:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега