Водовод информира кои делови на Скопје ќе бидат без вода

Без вода денеска од 09:30 часот ќе бидат корисниците од населбата Трнодол во Општина Карпош.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради уличниот дефект на улицата „Кнез Трпимимир 2“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.10.2019 - 10:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега