Војводката не може да ги сокрие повредите- повторно „уловена“ со фластери на рацете (ФОТО)

Беше претпазлива, но јавноста забележи дека Кембриџ војвотката, Кејт Мидлтон, покрај тоа што е шармантна, убава и харизматична, изгледа често несмасна. Има ли некоја друга темна тајна на кралски семејства?

Таа секогаш е облечена како благородник, со стил. Многу жени ќе дадат сè што би можеле да бидат облечени како неа, но фластерите кои често се забележани на нејзините раце привлекувуаат огромно внимание.

Тоа е идеален за елеганција на 21 век со беспрекорен избор на облека и секогаш средени нокти.Кејт и претходно беше забележана на неколку јавни настани како носи фластери на рацете, па имаше многу претпоставки.Некои велеа дека се гребаници од мачка, други дека е несмасна, а трети пак дека и пука кожата. Сепак причината за фластерите остана „мистерија“.

Се чини дека саканата Војвотката е склона кон чести посекотини. На рацете,  често може да се види со фластери на јавни настани, па повторно беше снимена со фластери.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.05.2019 - 10:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега