Вонредна седница на советот на општина Куманово по повод трагичниот настан во Романовце

Советот на општина Куманово денеска ќе одржи вонредна седница по повод вчерашниот трагичен настан во село Романовце, информираа од општина Куманово. Седницата е закажана за во 13:00 часот.

 

Вчера, на клиникатa во Скопје почина и 58-годишен пациент, кој беше во критична состојба по експлозијата на плинска боца во семејна куќа во Романовце. Ова е четврт смртен случај.

Во семејната куќа во Романовце, од пожарот од експлозијата на плинската боца починаа три деца на возраст од осум, девет и единаесет години, седум лица беа повредени и префрлени на лекување на скопските клиники.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.02.2020 - 09:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега