Врел бран: Моментални температури низ Македонија

Топло и спарно во текот на целиот ден низ цела Македонија.

Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9.

За утре и во среда најавено е дека ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе има услови за краткотраен локален дожд. 

Ова се моменталните температури по градови во Македонија:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 12:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега