Време: Сонце и пеколни 37 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 29 до 37 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево, со температура до 34 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 9.

ФОТО: Нетпрес

најчитано сега