Временска до крај на неделата - Не чека пресврт со времето

Сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец беше времето денеска.

Во Скопје, сончево и топло со температури до 28 степени.

Продолжува периодот на топло време со натпросечни дневни температури за овој период од годината

. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 19:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега