Временска за следните денови: Магла, дожд и снег

Времето денеска претпладне облачно со повремен локален дожд, а попладне променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб северен, а во западните делови повремено умерен западен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 13 степени.

Утре и во понеделник ќе преовладува сончево и потопло време со мала до умерена облачност, но по одделни котлини ќе има услови за појава на магла.

Под влијание на серија влажни бранови од вторник ќе има нови врнежи од дожд, а на планините од снег.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2019 - 12:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега