Времето драстично се менува - УХМР најавува што не чека

 

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места со снег, особено во претпладневните часови. Минималната температура ќе се движи од 0 до 5 степени, а максималната од 4 до 11 степени целзиусови.

Во Скопје слично време со минимална температура до два степени, а највисоката дневна ќе достигне до девет степени целзиусови.

До петок ќе има услови за повремени врнежи, претежно во западните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец кој повремено ќе се засилува во западните делови од земјата. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2020 - 07:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега