Врие полицијата вечерва во Скопје - Во тек голема акција

Врие полицијата вечерва во Скопје, полицајците во засилени контроли ги ловат дивите тркачи, моторџии и возачи на автомобили кои не ги почитуваат сообраќајните прописи.

Акцијата се одвива долж булеварот Партизански Одреди, како и булеварите Теодосиј Гологанов, Борис Трајковски, Јане Сандански и други улици низ Скопје, јавува Центар.мк.

Вчера беа казнети голем број несовесни возачи, а граѓаните го поздравуваат ваквиот чекор на полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.09.2019 - 21:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега