Втор ден избори во Чешка, девојка се стрча кон Земан: "Ти си проститутка на Путин"

 

Втор ден од претседателските избори во Чешка. Кога излезе да го даде својот глас и претседатело Милош Земан, му се нафрлила полугола активистка, која почнала да извикува  „Земан е проститутка на Путин!“.

Веднаш интервенирало и обезбедувањето кое го тргнало 73-годишниот Земан.

 

 

 

13.01.2018 - 14:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа