Вучиќ: Граѓаните од регионот наскоро ќе може да се вакцинираат во Србија

Српскиот претседател Александар Вучиќ истакна дека наскоро сите од регионот  ќе може да се вакцинираат во Србија.

Вели дека наскоро ќе им биде овозможено на граѓаните на Македонија, Црна Гора и БиХ да се вакцинираат во Србија против Ковид-19.

Вели, Србија има доволно вакцини за разлика од другите земји од регионот.

-Србија има доволно вакцини. Наскоро ќе им овозможиме на сите граѓани на БиХ, Црна Гора и Македонија да можат да дојдат во Србија и да се вакцинираат, рече Вучиќ.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.05.2021 - 14:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега