Вучиќ изрази сочувство до Црна Гора: Цела Србија е со вас

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изрази сочувство до граѓаните на Црна Гора по убиството кое се случи на Цетиње.

Вучиќ испрати сочувство и до премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ и претседателот Мило Ѓукановиќ.

„Сакам да им кажам дека цела Србија е со нив“, кажа Вучиќ.

12.08.2022 - 23:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега