Вучиќ: Не спијам ноќеска мирно

Претседателот на Србија денеска зборуваше за актуелната енергетска криза.

– Не спијам навечер, ништо нема да решиме лесно, ќе имаме проблеми со цената на сите извори на енергија, изјави денеска Вучиќ, присуствувајќи на денешното отворање на рудникот за бакар и злато во Чукар Пека.

Тој посочи дека на тоа поле вложувале повеќе напори од многу други земји.

22.10.2021 - 15:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега