Вучиќ за борбата против коронавирусот: Направив само една единствена грешка, да не ја направев немаше да имаме волкав проблем

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјавил дека за време на борбата со коронавирусот направил само една грешка.

„Само една грешка направив“, рекол Вучиќ и додал:

„Поради Уставот...Да не ја направев, не би имале ни четвртина проблем“.

Вучиќ потоа открил која е таа грешка:

„Ги пуштивме сите наши луѓе во земјата“.

Претседателот на крајот потсетил каде сите авиони на Ер Србија оделе по српски државјани.

„Го молам како Господ дојдените од странство за дисциплина. Покажавме колку големо срце има Србија, затоа што Србија е добра со сите кога е тешко. Затоа и е едина и единствена, наша татковина“, заклучил Вучиќ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2020 - 13:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега