Xiaomi ги претстави паметните очила со микро Лед екран

Компанијата Xiaomi го претстави концептот на паметни очила со вклучен микро Лед екран, а името на овој проект е "Xiaomi Smart Glasses".

Како што рекол гласноговорникот на компанијата за магзинот The Verge, компанијата засега нема планови за производство на вакви очила, но Xiaomi низ презентацијата за концептот овозможи неколку детали за тоа како овие очила би можеле да изгледаат во иднина доколку компанијата се одлучи на нивното производство.

14.09.2021 - 23:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега