Забележале дека нешто смрди: Ја кренале хаубата а таму купишта ореви и трева (ФОТО)

Една верверичка пронашла неоично место за да ги чува залихите за зима.

Наместо во некоја шуплина на дрво, таа оревите и лежницте кои ги собирала ги ставала под хаубата на еден автомобил во округот на Пелсилванија.

-Сопругата ме повика и рече дека нешто смрди во автомобилот и дека испушта чудни звуци- раскажал Крис во својот пост на фејсбук.

Кога кја подигнала хаубата, имала што да види.Имало кум ореви и трева, а претпоставуваат дека тоа им го спакувала верверичка, бидејќи за време на викендот автомобилот бил оставен надвор.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.10.2019 - 12:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега