Заев: Банките ќе го одложат плаќањето на кредитите на три месеци, а некои од нив можеби и на подолго

 

Банките ќе ги одложат сите кредитти на три месеци соопшти денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев.

Тој наведе дека априлската рата ќе може да се плати во јуни, а некои од банките ќе ги одложат кредитите и на подолго, сепак доколку некоја од банките не го почитува договореното ќе следуваат санкции.

Заев апелираше на солидарност.

Тој рече дека предложените мерки од СДСМ ќе бдат доставени до Владата.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.03.2020 - 13:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега