Заев: Без прогресивна младина нема ни силна држава

Образованието е клучно за градење на националната економија и за развивање на критичката мисла. Без силна економија и прогресивна младина нема ни силна држава. Ова го напиша Зоран Заев на Фејсбук.

- Ми беше задоволство да се обратам на Меѓународната конференција на ФОН Универзитет посветена на улогата на високото образование и градењето на одржлив мир и развој, напиша тој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 19:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега