Заев: Да не заборавиме каде може да не однесе омразата и предрасудите

На денешен ден се сеќаваме на жртвите од Холокауст, на загубените животи, растурени семејства и горчливи искуства. Да не заборавиме каде можат да нѐ одведат предрасудите и омразата и да го зачуваме ова сеќавање како лекција за генерациите кои доаѓаат. Ова го напиша Заев денеска на Фејсбук.

- Да продолжиме да градиме отворено и обединето општество за сите, напиша тој на Фејсбук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2020 - 12:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега