Заев: Едно е сигурно, Дураку требаше да го напушти Министерството за екологија

Притисок немав за минстерот Садула Дураку , но едно беше сигурно, тој требаше да го напушти Министерството за екологија и животна средина, кажа премиерот Зоран Заев во денешното интевју за Сител телевизија.

„Градиме едно општество за сите и доста беше рамковен договор, сите сме граѓани  за едно општество, и неговото преминување во новото министерсттов не е под притисок туку во договро со Ахмети .Таму ќе има припадници и на другите заедници.

Едно општество за сите е иднината за сите во државата , секој да ја  чувствува како своја.

Дураку ке даде продонес како висок функционер на ДУИ, и тоа е нешто што е различно од Екологија“, рече Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.06.2019 - 20:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега