Заев испрати СМС порака до членството: Другар/ки, СДСМ е во акција, разговарајте со граѓаните

„Барам секој од вас да повика на обединување за да продолжиме напред“, вели Заев во денешната порака до партиските членови каде ги повика да разговараат со граѓаните, да уважат сечиј став и да повикаат на обединување.

-Другари и другарки СДСМ е во акција! Разговарајте со граѓаните и уважете сечиј став. Барам секој од вас да повика на обединување за да продолжиме напред. Ваш Зоран Заев, стои во СМС пораката што им пристигна на членовите на партијата.

21.10.2021 - 22:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега