Заев изрази почит за Влатко Ѓорчев кој ги бранеше во инцидентите

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, денеска одржа прес конференција по синоќешните инциденти во македонското Собрание во кои беше повреден.

Тој повика на присебност и разумност како должност кон татковината и семејствата.

Воедно, Заев денеска на прес-конференцијата изрази и почит за пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, кој ги бранеше за време на инцидентите и стоеше рамо до рамо со нив.

Еве како изгледаше тоа.

 

 

 

28.04.2017 - 14:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега