Заев: Кој е Мицкоски да кажува кој обвинител треба да биде избран

„Кој сум јас и кој е Христијан Мицкоски да кажуваме кои обвинители треба да бидат избрани, а кои не, кога во Македонија има Совет на јавни обвинители и таму е изборот на оваа обвинителска власт“.

Ова го истакна денеска премиерот Зоран Заев на новинарско прашање дали смее политичките партии да разговараат за избор на обвинители.

Ако опозицијата одлучи да не гласа за овој закон, кој треба да биде донесен со двотретинско мнозинство, тогаш ќе се продолжи со постојните закони, рече Заев.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.03.2019 - 13:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега