Заев: Ми горчи на душата кога судења се враќаат од почеток

Нашиот народ треба сега да биде исправен и да донесе одлука на избори. Јас не се сомневам во одлуката на народот. Ова го рече вечерва премиерот Заев во вечерашното гостување во „Отворено“ на 24Вести.

- Неправдата по одлуката од Брисел урнисува по 14 години, ветото доаѓа од земја пријател, но сепак Преспанскиот договор е посочен како позитивен пример, како модерен начин на соработка меѓу две земји, вели Заев.

-Решени се историски прашања, економскиот прогрес оди нагоре, невработеноста е 17,5%…но во правосудството законите не се доволни спроведени во пракса. Како граѓаните ќе веруваат во правна држава? – дециден е Заев порачувајќи дека му горчи во душата кога денес слушнал како еден случај се враќа на почеток на судењето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2019 - 21:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега