Заев: Не ја заслуживме неправдата од ЕУ

Во денешното гостување во 24 Отворено, премиерот Заев истакна дека народот мора да донесе одлука и да застане на патот на европските интеграции. 

- Нашиот народ има право да биде исправен и да донесе одлука. До мајскиот самит не смееме да предизвикаме непријатности. Горчината ја чувствуваме сите. Макрон рече дека не е до нас. Се обидовме со се, сите можни аргументи. Навистина не заслуживме“, истакна Заев.

Истакна дека партискиот интерес за нив е во втор план.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2019 - 21:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега