Заев се сретна со Бутарис: Секоја бизнис инвестиција е инвестиција во пријателството

Добрите пријатели на нашата земја остануваат посветени на одржување и продлабочување на пријателските односи меѓу Северна Македонија и Грција. Ова го напиша премиерот Зоран Заев на Фејсбук.

- Секоја средба со поранешниот градоначалник на Солун Бутарис носи нешто ново. Ме извести дека идната недела ќе посети неколку градови во нашата земја како дел од програмата за поврзување на градовите од двете земји. Се согласивме дека секоја бизнис инвестиција е инвестиција во пријателството за подобра заедничка иднина за граѓаните на двете земји, напиша тој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.11.2019 - 17:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега