Заев за скандалот со Курто Дудуш: Јас сум згрозен, ако тоа се потврди ќе мора да си замине

Не само што реагирав, туку јас сум згрозен од таа постапка која произлезе од т.н „бомба“  за тепањето на градоначалникот на општина Шуто Оризари Курто Дудуш, изјави вечерва премиерот Зоран Заев во вечерашново интервју за Тв Сител.

-Ако се тоа се  потврди. ќе мора да си оди. Мора да се носи одговорнсот и јас сум првиот што ќе побарам оставка. Секој мора да тргне од личната одговорност. Ако тоа е така и ако  ке се потврди јас сум првиот што ќе побарам оставка од градоначалниот на Шуто Оризари - порача премиерот Зоран Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.06.2019 - 20:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега