Загина 27 годишен рудар во Саса - го удрила вагонетка

Несреќен случај во рудникот Саса. 26 годишниот Даниел С. од село Калиманци, Винаца починал работејќи во јамата на рудникот Саса, дознава Press24. Според информациите, несреќата се случила утрово во 3 часот, кога Даниел, бил удрен од вагонетка поради што починал на самото место. Од полицијата ја потврдуваат информацијата и најавуваад увид за расчистување на околностите во кои почнало 27 годишното момче

најчитано сега