Замина уште една легенда: Почина македонскиот музичар

Завчера почина Александар Дворчанец, вокалниот солист и изведувач на усна армоника на култната македонска група „Crossroad Blues band“, кои го отворија и годинешниов „Blues & Soul Festival 2018“.

Познат како Сале – блузмен, беше еден од оние музичари кои не само што сакаше и свиреше блуз, туку и го живееше блузот.

Погребот беше вчера на гробиштата во Прилеп.

 

 

 

 

12.11.2018 - 14:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега